SİNCİK KAYMAKAMLIĞI 2017 KAYMAKAMLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI

SİNCİK KAYMAKAMLIK KUPASI VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ

 

TURNUVANIN AMACI :

1-İlçemizde faaliyet gösteren resmi ve özel kurumlar ile halk arasında birlik ve  beraberlik  şuuru  oluşturmak. 

2-Takımı  adına  oynayan  oyuncular  arasında  sevgi,  saygı  ve   takımdaşlık   bilincini   oluşturmak. 

3-İlçemizde Amatör Spora olan ilgiyi her yaş kademesinde arttırarak toplumsal spor bilincini yerleştirmek.

 

 

TURNUVANIN ŞARTLARI :

 

  1. Turnuva ile ilgili tüm iş ve işlemler Sincik Kaymakamlığı adına İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yürütecektir.

  2. Turnuvaya katılım ücretsizdir.

  3. Müsabakalar Sincik Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

  4. Turnuvaya katılmak isteyen takımlar 21/12/2017 Perşembe gününe kadar Sincik İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yazılı olarak başvuru formu ile başvurularını yapacaklardır.

  5. Turnuvaya kamuya bağlı resmi kurumlar, özel işletmeler, sivil toplum kuruluşları ve halkımız katılabilir. İstenilen durumlarda takımda yer alan oyuncuların kurum personeli/çalışanı olduğunu belgelendirmesi istenebilecektir. Ayrıca turnuvaya lise öğrencileri de katılabilecektir. Ancak liseli öğrencilerden oluşturulacak takımda oyun esnasında 6 kişilik kadroda 2 öğretmen bulunması zorunludur.

  6. Turnuvaya katılan takımlar ayrımcılığa neden olabilecek siyasi ifade, isim ve simge kullanamazlar. 7- Turnuvaya 17 yaş altı oyuncular katılamazlar.18 yaş altı oyuncularda veli izin belgesi zorunludur.

 7-Turnuva kurallarına uymayan, beyanda bulunan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan edilecektir. Oyun kurallarını ihlal edenler. (Kavga. Küfür, Hakaret Kurul kararı ile turnuvadan ihraç edileceklerdir. İhraç edilen oyuncu diğer maçlarda daoynatılmayacaktır.

 

 8-Müsabakalarda Voleybol oyun kurallarıgeçerlidir. (Dönüşler zorunlu olmayacak olup diğer kuralların tamamı uygulanacaktır.)

 

 9-Takımlar     müsabaka     saatinden     15     dakika     önce     salonda      hazır      bulunacak

 

 11-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar hükmen yeniksayılır.

 

   12-Takımlar; en az 6, en fazla 10 sporcu ile turnuvaya katılabilirler. Bir oyuncu turnuva boyunca tek bir takımda oynayabilir. Ancak turnuva esnasında takımlar dilerlerse diğer takımlarda olmamak şartı ile listede belirttikleri 2 oyuncuyu yazılı olarak bildirmek şartı ile turnuvaya ismi yazılmayan oyuncular ile değiştirebilecektir.

 

 13- Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel,  bilinen  veya  bilinmeyen  sağlık  sorunları   olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar.

 

      14-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Spor salonunda sadece takım forması ve spor  ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.

      15-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur.

 

  16-Turnuvada oynanacak maçların usulü başvurulardan sonra belirlenecektir. Müsabakalar 5 set üzerinden oynanır 3 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. 2-2 eşitlik durumunda taybrek seti ile 15 sayı üzerinden maç tamamlanacaktır.

 

     17- İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.

 

  18-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.

 

 

 

      19-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma kupa, sporcularına madalyalar verilecektir.

 

  20-Şartnamede bulunmayan ve daha sonra doğabilecek bütün konularda karar almaya Tertip Komitesi  yetkilidir.

 

        21-Turnuvada maçları yönetecek hakemler Teknik Komite tarafındanbelirlenir.

 

 22-Bilgilendirme toplantısı fikstür çekimi 22/12/2017 Cuma günü saat 14:00’de Sincik İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılacaktır. Fikstür aynı gün www.sincik.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

 

 23-Bu turnuvanın Tertip Komisyonu Sincik Kaymakamı Zafer SAĞ Başkanlığında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Necati KAMAN ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin MERİÇ ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yasin YILMAZ’ dan  oluşmaktadır.  Tertip Komisyonunun turnuva ile ilgili kararları kesindir.

 

 24-Bu şartname 24 maddeden olup, turnuvaya katılan tüm takımlar şartnamede belirtilen hususlara uymayı ve yerine getirmeyi taahhütsüz kabul etmiş sayılırlar.

 

 

 

 

 

 

SİNCİK KAYMAKAMLIĞI

2017 KAYMAKAMLIK KUPASI

VOLEYBOL TURNUVASI SPORCU LİSTESİ

 

 

Takımın Adı                    :

Takım Sorumlusu           : Takım İletişim telefonu :

 

 

 

S. NO

ADI SOYADI

T.C. NUMARASI

CEP TELEFONU

KURUMU / ADRESİ

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

                                                      

 

10  

 
       

 

 

Yukarıda belirtilen turnuvaya, yukarıda belirtilen takım kadrosu ile katılacağımızı; Turnuva Yürütme Kurulu tarafından belirlenen fikstüre ve oyun kurallarına uyacağımızı; verilecek kararlara saygılı olacağımızı kabul ve beyan ederim.

Tarih İmza

 

 

 

TERTİP KOMİTESİ KATILAN TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLER.