Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal’in, aramızdan ayrılışının 78. yılında saygı ve şükranla anıyoruz.
 
     Gazi Mustafa Kemal, askeri ve siyasi başarıları, eserleri ve ileri görüşlülüğü ile tarihimizin akışını değiştiren, milletimizin yetiştirdiği büyük bir liderdir. Büyük bir komutan olarak milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştıran Atatürk, evrensel değerleri benimsemiş, millet egemenliğine dayanan, itibarlı ve güçlü bir devlet, üreten ve geleceğe güvenle bakan bir toplum oluşturmayı amaçlamıştır. O’nun en büyük başarısı, Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırarak milli egemenliği temel alan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmasıdır. O, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü ve müreffeh bir ülke olmasını sağlayacak atılımları kararlılıkla gerçekleştirmiştir.
      “Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir” fikrinden hareketle 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmek ve O’nun bıraktığı değerlere sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmak misyonumuzdur.
        Bu vesileyle  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurladığımız günün yıldönümünde bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.       
 
                                                                                                                                                       ZAFER SAĞ
                                                                                                                                                      KAYMAKAM