Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde devlet içerisinde yapılanan bir grup paralel yapı ve terör örgütü üyesinin yapmış olduğu kalkışma ile ciddi bir badire atlatmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Milletine, Türk demokrasisine, özellikle milli iradeye karşı alçakça bir kalkışma olmuştur. Milletimiz o gece canı pahasına meydanlara inerek demokrasisine sahip çıkmış, bu topraklarda demokrasinin ve egemenliğin yegâne sahibinin millet olduğunu tüm dünyaya göstererek bu darbe kalkışmasında düşmana fırsat vermemiştir, vermeyecektir.
Milletimiz; aklıyla, ferasetiyle ve tüm azmiyle 15 Temmuz darbe kalkışmasının unutulmasını, unutturulmasını ve bu alçakça ihanetin üstünün örtülmesine asla izin vermeyecek, milli iradeye sahip çıkma şuurunu her daim canlı tutacaktır.
Ayrıca belirtmek isterim ki, şanlı Türk ordusu tarihi boyunca milleti ve vatanı yolunda nice destanlar yazarak hizmette bulunmuştur. İnanıyoruz ki, bu olaydaki gibi içinde yuvalanmaya çalışan hiçbir gruba fırsat vermeyecek, yuvalanmış bulunan unsurları da bertaraf edecek ve mazideki şanına yakışır bir şekilde Milletinin hizmetinde kalmaya devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 1’inci yıldönümünü anıyor, 15 Temmuz gecesi vatanı uğruna canı pahasına mücadele edip şehadete erişen yiğitlerimizin nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm gazilerimize sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum. Kökleri hem içeride hem de dışarıda bulunan paralel devlet yapısı ve terör örgütü tarafından milli iradeye karşı girişilen bu menfur ve melun darbe kalkışmasını lanetliyorum.
 
 
                                                                                                 Zafer SAĞ
                                                                                                          Sincik Kaymakamı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ
VE MİLLİ BİRLİK HAFTASI PROGRAMI
 
 
 
11 TEMMUZ SALI
1-) Şehitlik Ziyareti
2-)   a-) Öğle namazına müteakip Ulu Camiinde Mevlüt-i Şerif okunması ve ikramlar
        b-Şehit Aileleri Ziyaret
 
14 TEMMUZ CUMA
a-) Cuma namazı öncesi, okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması ve ikramlar
 
 
15 TEMMUZ CUMARTESİ
İlçe merkezi meydanında demokrasi nöbeti Saat 22:00 ‘da başlayıp çeşitli etkinlikler ve ikramlar ile sabah ezanı vaktine kadar devam edecektir. Sabah namazının edası ile demokrasi nöbeti sonlandırılacaktır.
 
Tüm halkımız davetlidir.
 
NOT: İlçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri çerçevesinde 14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurum ve kuruluşların Türk bayrağıyla donatılacaktır.