Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsız ve özgür yaşama gayesinden hiçbir zaman taviz vermeyen Türk Milleti, sahip olduğu özelliklerle dünya üzerinde saygın bir konum edinmiştir. Türk Milleti, onurlu tutumu, kahramanlıkları ve başarılarıyla tarihin akışını değiştiren yüce bir Millettir.
            Yaşam hakkını onuruyla elde eden Milletimiz, tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuz gecesi de bölünmez bütünlüğünü ve vatan topraklarını koruma ve karşısına çıkarılan engelleri aşma kararlılığını göstermiş, bu uğurda canı pahasına yüzlerce şehit vermekten kaçınmamıştır.
            Asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız 15 Temmuz hain darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’nün 2’inci yıldönümünü anıyor, 15 Temmuz gecesi vatanı uğruna canı pahasına mücadele edip şehâdete erişen yiğitlerimizin nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, tüm gazilerimize sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum. Kökleri hem içeride hem de dışarıda bulunan paralel devlet yapısı ve terör örgütü tarafından milli iradeye karşı girişilen bu menfur ve melun darbe kalkışmasını lanetliyorum.
                                                                                                                                                                          Zafer SAĞ
                                                                                                                                                                Sincik Kaymakamı
 
 
 
            15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI:
 
1-) 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat:11.00’da Kaymakam Beyin başkanlığında; İlçe Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Müftüsü, İlçe Yazı İşleri Müdürü, İlçe SYDV Müdürü ile Özel İdare Müdürü tarafından İlçemiz merkez, belde ve köylerindeki şehit kabirleri ziyaret edilmesi, İlçe Müftüsü ve diğer görevlilerce Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılması ve duaların okunması akabinde ilçemizde ikamet eden tüm şehit ailelerinin ziyaret edilmesi.
2-)15 Temmuz 2018 Pazar günü öğle namazı müteakip Ulu Camide şehitlerimizin ruhu için  Mevlid-i Şerifler okunacak, okunan Hatm-i  Şeriflerin duası yapılacaktır.
3-) “15 Temmuz Şehitlerini  Anma, Demokrasi ve Milli Birlik  Günü” 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat: 20:00 İlçe merkezinde çeşitli anma etkinlikleri ile sabah namazı vaktine kadar devam edecektir.
4-) 13-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kamu Kurum ve Kuruluşları, özel işyerleri, tören alanları, caddeler ve meydanlar, Türk Bayrakları ve dövizlerle süslenecektir.
   Tüm Kamu Kurum ve Kuruluş amir ve personellerinin belirtilen yer ve saatteki anma etkinliklerine katılması zorunludur.