Kaymakam Zafer SAĞ,TSM Başkanı Dr.Veysel YILMAZ , SYDV Müdür V. Hüseyin ALTINTEL ve beraberindekilerle birlikte Eskiköy’de ikamet eden Atilla ailesini ziyaret etti.
İlçemiz Eskiköy Köyünde ikamet eden Atilla ailesinin tek çocuğu olan 6 yaşındaki Muhammed ATİLLA yaklaşık 3 yıl önce yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurduktan sonra kendisine “Lösemi” teşhisi konuldu. 3 yıldan beri sürekli kan verilerek hayata tutunmaya çalışan küçük Muhammed’e ailesi uygun ilik arıyor.
Kaymakam SAĞ ziyaretinde, ‘Muhammed’in tedavi sürecinde bizler devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz ancak bizlerin yapacakları uygun ilik bulma konusunda maalesef kısıtlı kalıyor.Uygun iliğin bulunması için Kızılay İl Başkanlığı ekipleri belirli sürelerle ilçemizde kan bağışı için gelecek.Bizim arzumuz tüm vatandaşların bu duyarlılığı göstererek kan bağışında bulunmasıdır. Kan bağışını tüm vatandaşlarımızdan şifayı Allah’tan tüm hastalarımız için istiyoruz.İnşallah en kısa sürede küçük Muhammed sağlığına kavuşur inancımız bu yönde ümidimizi hep taze tutmak zorundayız’ ifadelerini kullandı.
Muhammed’in babası Sabri Atilla ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘sizler buraya kadar gelip halimizi hatırımızı sordunuz  bizi memnun ettiniz sağolun..3 yıl önce bu hastalığı öğrendiğimizden beri bir çok hastaneye gittik şuanda da oğluma sürekli olarak hafta da bir  Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 300 cc kan veriliyor.Tedavi sürecinin hızlanması ve oğlumun bir an evvel sağlığına kavuşması için tüm vatandaşlarımızdan kan bağışında bulunmalarını talep ediyorum inşallah Muhammed için verilen kan bağışı artar ve uygun ilik bulunur.’dedi.