“Cumhuriyetimizin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılını kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
        Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen Türk Milletinin uyanışını ve esaret zincirlerini kırarak, kendi yazgısına el koyduğu günü simgelemektedir. Rejimin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradeden aldığı güçle, Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaşmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurulmasında hayati görev üstlenmiştir.
 
        Kıymetli çocuklar,şanlı tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin açılışının yıldönümünün Atatürk tarafından sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok anlamlıdır.
 
        Küçük kardeşlerim, sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz. Ülkemizin sizlerle daha müreffeh daha aydınlık seviyelere ulaşacağına olan inancımız tamdır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı en içten dileklerimizle kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve birinci meclisin fedakar üyeleri başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi sonsuz saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.’’
 
 
 
ZAFER SAĞ
KAYMAKAM