Kaymakam Sayın Zafer SAĞ İlçemizde faaliyet gösteren tekstil işletmecileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

 

Sahra Tekstil'de gerçekleşen toplatıya Kaymakam SAĞ'a İlçe Belediye Başkanı Mehmet KORKUT ve diğer işletme sahipleri eşlik etti.

 

İlimiz ve ilçemiz için ekonomik anlamda büyük öneme haiz tekstil sektörünü daha da geliştirmek adına düzenlenen toplatıda Kaymakam SAĞ; "Teksilin ülke ekonomisinin can damarlarından biridir bunun ilimiz ekonomisinde yeri ise %30'un üzerindedir keza ilçemizde bu oran daha yükseklerdedir öyleki 500'ün üzerinde insanımız bu sektörde çalışıyor. Bizler devlet olarak hükümetimizin geliştirdiği ekonomik politikalar doğrultusunda elimizden geldiğince siz değerli yatırımcılarımıza destek vermeye çalışıyoruz. İsteğimiz sizlerin işletmelerinizi büyüterek ülke ekonomisine ve istihdama daha da fazla katkı sağlamanızdır. Bu doğrultuda birlik beraberlik ve yardımlaşma içerisinde olmamız bu amaca hizmet edecektir. Yalnız mevcut işletmelerin geliştirilmesi kafi gelmeyecektir. Yeni işletmelerin de faaliyet göstermesi için tüm müteşebbislerimizi ilçeye davet ediyoruz. Sizler de bu daveti meslektaşlarınıza yapmalısınız ki ilçemizin gelişimine istihdama daha fazla katkı sağlayabilelim.Ayrıca bu toplantıya ev sahipliği yapan İbrahim Beye de  misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

Sahra Tekstil sahibi ve ASKON Adıyaman Şube Başkanı olan İbrahim GENCİZ ise toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu toplanıları mutat hale getirmek istediklerini ifade ederek teşriflerinden dolayı misafirlerine teşekkür ederek onları uğurladı.