"YAŞAMAK GÜZELDİR" ve "HAYDİ SİNCİK! SEN DE KATIL" Slogonlarıyla başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyasına Sincik halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

        İlçemiz Eskiköy Köyünde ikamet eden ATİLLA ailesinin tek çocuğu olan 7 yaşındaki Muhammed ATİLLA yaklaşık 3 yıl önce yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurduktan sonra kendisine “Lösemi” teşhisi konuldu. 3 yıldan beri sürekli kan verilerek hayata tutunmaya çalışan küçük Muhammed’e ailesi uygun ilik arıyor.

 

        Bu kapsamda Kaymakamlığımız tarafından başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyasında Adıyaman Kızılay Kan Merkezinden gelen ekipler tarafından Sincik A.T.S.M'de bağışlar kabul edildi.Kendisi de bağışta bulunan Kaymakam Sayın Zafer SAĞ; "Küçük Muhammed için başlattığımız bu kampanyaya katılımın yoğun olması son derece sevindirici. Bu sincik halkı olarak birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğumuzun göstergesidir. Temenni ederim ki Muhammed için aradığımız uygun kan bir an evvel bulunur. Ayrıca Muhammed gibi bir çok hasta bulunmakta, inşallah bu kampanya ile onların da sağlığına kavuşmalarına katkı sağlamış olursak ne mutlu bize.

        Bugün güzel niyetlerle kök hücre ve kan bağış eden tüm Sincikli hemşehrilerimize hassasiyetlerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum.

        Yine burada görev alan Kızılay ekiplerine, basın mensuplarına, çiğ köfte ikramında bulunarak kampanyamıza destek veren Oses çiğköfteye, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, uzaktan yakından destekte ve bağışta bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.